Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…
Для пошуку на сторінці використовуйте комбінацію клавіш Ctrl+F
Беріть участь!

Найбільші дурниці, які ми можемо зараз зробити — це впровадити другу державну мову і розпочати процес федералізації. Самі ці кроки будуть кроками до прірви — а всяким імперіалістам з відомої сусідньої держави тільки цього й потрібно.
Сьогодні, в умовах російської окупації українських територій, турбує заповзятість з якою «поважні» політологи один поперед одним демонструють своє вміння спілкуватися російською (наче хтось у такому вмінні сумнівається)). Головне знову залунали гасла про потреби знати «ВЕЛИКИЙ русский» (не хочеться називати прізвища, оскільки тенденція має вірусний характер) — а тут маємо неприховану пропаганду «надувних» цінностей теперішнього агресора. Епітет ВЕЛИКИЙ в засосуванні до будь-якої мови під час політичних дебатів цілковито недоречний, оскільки від нього тхне чи то шовінізмом чи то нацизмом. Гадаю пора з цим закінчувати і пояснити нарешті людям, що у світі багато прекрасних мов і вивищувати поміж ними одну лише на підставі того, що це чиясь рідна мова, або ще гірше, мова сильного сусіда (та ще й агресора!) — глупство. Час знищувати у нашій свідомості і цей імперський міф. Всі мови — великі і прекрасні, а хто не вірить, запитайте лінгвістів))
Взагалі, в умовах такого натиску на нашу елементарну самоповагу і національну єдність треба вміти тримати позиції, а не виправдовуватися перед тими, хто нас систематично то залякує, то «розводить». Слабаків не любить ніхто і ніде.
І ще: визнаймо нарешті чесно, що у нас ідеться не про повагу до російської, а про неповагу до української. Може тоді швидше розберемося з такими простими речами як різниця між державною мовою і мовами, якими спілкуються громадяни за власним вибором.

Коментарі з Фейсбуку:

Angela Savchenko
і я про це постійно говорю, пишу, пояснюю. але якщо такий тупий політикум і влада. Це питання спливло навіть на старті передвиборчої кампанії Лесі Оробець. хтось запитав, що буде з російськомовними. аж покоробило, і стало так неприємно, коли вона перейшла на російську. якщо навіть молоді політики на це запопадливо реагують, тоді що робимо…

Sergiy Yepishev
А если на нас нападут марсиане, мы что должны вписывать в конституцию еще марсианский язык? И вообще. Что за такая тупость в вопросе русского языка. Любой желающий и говорящий на русском языке как говорил, так и говорит на русском языке. Сколько можно слушать политиков-спекулянтов по этому вопросу? Их давно пора посылать по-русски именно туда, куда характеризует известное русское слово их трех букв. А на счет военных действий. Любые такие действия прежде всего начинает страна-агрессор, когда у нее начинает подыхать экономика. Ей надо отвлечь людей от своих внутренних проблем. И кто бы не руководил в этот момент страной-агрессором, страна, согласно историческим событиям прошлого, идет к развалу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Пригоди Марка та Харка
Бурлескний роман.
Всі книжки про Марка та Харка в одній. Сміх та хороший настрій гарантовані
Результати Всеукраїнського конкурсу серед підлітків «Краще літературне оповідання» 2013-2014 років дивіться тут->
Час для читання ще є (Розумні думки розумних людей)