Не в обкладинці книги справа, а в тім, що криється в рядку…
Для пошуку на сторінці використовуйте комбінацію клавіш Ctrl+F
Беріть участь!

“Козак – душа правдива, незрадлива” (Народне прислів’я)

Молодіжне спортивно-патріотичне товариство це добровільна, незалежна, позапартійна громадська організація. Свою діяльність воно здійснює згідно з Конституцією України і чинним законодавством України. Діяльність товариства доцільно базувати на історико-патріотичних традиціях українського народу. Діти, підлітки та юнаки, об’єднуючись в товариство, тим самим продовжують справу державотворення своїх предків, докладають зусиль до збереження і розвитку їх духовної спадщини, вчаться бути справжніми громадянами своєї Батьківщини.
Для утворення товариства необхідна наявність кваліфікованого вихователя, який має своє бажання згуртувати дітей і вести з ними виховну роботу в цьому напрямку за місцем проживання або навчання.
Осередками товариства можуть бути різні заклади: школи і дошкільні заклади, професійно-технічні коледжі, вищі навчальні заклади, табори відпочинку, позашкільні гуртки і секції.
Товариство може співпрацювати з державними і громадськими організаціями, в тому числі і зарубіжними, а також з іншими дитячо-юнацькими організаціями. При бажанні членів та керівництва товариства можлива співпраця з дитячими і молодіжними організаціями, що діють в Україні і за кордоном (“Пласт”, “Сокіл”, “Січ” та інші). Для скріплення зв’язків між організаціями проводяться різні заходи: зльоти, конференції, виставки, концерти, туристичні походи, спортивно-патріотичні ігри тощо.
Члени товариства, які можуть іменуватись “козаками”, “стрільцями”, “січовиками”, “пластунами” тощо, хлопці і дівчата можуть за бажанням мати посвідчення, вести літопис, видавати газету або журнал, мати гімн, статут, прапори, форму, значки, відзнаки, нагороди, пісні, девізи тощо. Заходи товариства знаходять своє відображення у шкільних газетах “Бунчук”, “Булава”, “Пернач”, “Сторожа”, “Молодий козак”, “Дніпрові пороги” та інші, у місцевій пресі та у дитячо – юнацьких періодичних виданнях.
Метою діяльності товариства є виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління української держави на історично сформованих засадах українського традиційного світогляду та усучасненого способу життя, що своїм корінням сягає доби Київської держави та Гетьманських часів, у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей.
File0004
Основні завдання товариства: виховання у дітей та юнацтва історичної свідомості, активної громадської позиції, національної гідності, любові до своєї Батьківщини – України, готовності захищати свій рідний край; осягнення духовної спадщини українського народу, вивчення православних звичаїв та обрядів; оволодіння художніми промислами, козацьким способом життя і господарювання на землі, в саду, на пасіці, тваринництві та інших галузях народного господарства; вивчення Конституції та законодавства України, а також правової бази діяльності Товариства; опанування козацької культурної спадщини, гри на козацьких інструментах, козацького танцю, козацьких пісень і дум, вивчення козацького живопису, розпису й опорядження козацьких святинь і жител, вивчення звичаїв і ритуалів, традицій і свят; переймання секретів народної козацької кухні, медицини, знахарства, лікування травами; переймання козацьких забав та військових ігор, козацьких видів спорту, зокрема різних видів єдиноборства, верхової їзди, військового танцю “Гопак”, козацького стилю “Спас” та багато іншого з метою гартування юнацького духу і тіла. Виконання цих завдань сприятиме розвитку дружби між дітьми та юнацтвом різних регіонів України.
Товариство, за бажанням його засновників, може бути юридичною особою. Але товариство найбільш доцільно створювати при навчальних закладах, які і є юридичними особами. Організація може мати штамп і печатку зі своїм найменуванням і емблемою. Козацький молодіжний або дитячо-юнацький загін навчально–виховного закладу може мати свій прапор.
Розглянемо, які ж права має товариство, якщо воно отримує статус юридичної особи. Товариство перебуває на самостійному балансі, відкриває окремі рахунки у банківських установах. Згідно із законодавством України організація має право: укладати договори від свого імені, у тому числі набувати і відчужувати майно, здійснювати інші юридичні операції; входити до різних організацій, у тому числі й до міжнародних.
Договори та інші юридичні документи підписує перша особа товариства. Отже, товариство, виступаючи юридичною особою, набуває ряд відповідних до цього статусу прав та обов’язків, які допоможуть їй реалізувати поставлені завдання. Товариство має право займатися всіма видами господарської діяльності в межах чинного законодавства України. Товариство може засновувати власні спільні і змішані підприємства, які матимуть статус юридичних осіб. Товариство може відкривати власні майстерні і малі підприємства, в першу чергу по виробництву речей, необхідних для самого юного козацтва: пошиття вишиванок, шароварів, свиток, жупанів, шапок тощо. Виготовлення сувенірів, писанок, виробів з дерева та іншого. Члени організації мають право брати в оренду землю і господарювати на ній, займаючись садівництвом, лісництвом, городництвом та іншим.
Фінансові засоби товариства складаються з: прибутку від названої господарської діяльності; надходжень від концертної діяльності; пожертв і цільових гуртових зборів самих членів товариства; пожертвувань приватних осіб або підприємств і організацій, спонсорів з України та закордону; інших надходжень.
Контроль за фінансово-господарською діяльністю товариства здійснює суд козацької честі, якому передано контрольно–ревізійні функції.
Кошти товариства складаються з: основного фонду; оборотного фонду; фонду оплати праці.
Матеріальна база товариства складається з приміщень, обладнання, майна та інших матеріальних цінностей, орендованих чи придбаних коштом товариства у встановленому законом порядку, або безкоштовно переданих державними організаціями, підприємствами, а також приватними особами.
Батьки, вчителі, вихователі можуть координувати діяльність товариства, сприяти його розбудові, а також допомагати проведенню різних заходів і контролювати їх проходження. Для успішної діяльності товариства вкрай необхідна цілеспрямована робота викладачів навчально–виховних закладів, послідовне спортивно-патріотичне виховання учнівської молоді. Велику роль можуть відіграти ініціативна робота представників різних громадських організацій, місцевих виконавчих структур державних органів влади, керівництва військових частин, яка допоможе проводити підготовку молоді до військової служби. Особливу увагу слід приділити зв’язкам товариства з різними структурами правоохоронних органів, що сприятиме зменшенню криміналізації молоді. Директор, здійснюючи організаційно-педагогічне керівництво діяльністю навчального закладу, мобілізує класних керівників, весь педагогічний колектив на активну участь у спортивно-патріотичному вихованні учнів, надає конкретну допомогу раді консультантів, керівництву організації з питань матеріального та технічного забезпечення.
Для методичного і педагогічного керівництва діяльністю товариства в навчально-виховному закладі створюється Рада сприяння діяльності товариства. До цієї ради повинні входити вчителі, викладачі початкової військової підготовки та фізичного виховання, а також усі особи зацікавлених в розвиткові молодіжного руху: представники військкоматів, військових частин та військових інститутів, які мають шефство над навчальними закладами, медичні працівники, представники навчальних закладів, керівники шефських підприємств, голови громадських організацій, батьки, ветерани війни, колишні учасники організації, студенти вищих навчальних закладів тощо. Обраний на зборах Ради голова керує наданням допомоги товариству. Голова ради здійснює методичне і педагогічне керівництво діяльністю організації через козацького отамана. Голова ради раз у місяць проводить заняття з консультантами та отаманами товариства.
Колишні козаки товариства можуть утворювати при організації загін заслужених козаків, який може надавати своїм юним товаришам різнобічну допомогу, брати участь у заходах осередку. Отаман заслужених козаків керує підрозділом, займається всіма видами діяльності, які спрямовані на розширення товариства, покращення його матеріальної бази, сприяє зростанню популярності товариства серед молоді.
Головну роботу у діяльності товариства виконує інструктор (консультант, радник). На цю посаду приймаються талановиті, здібні педагоги, які користуються повагою серед дітей.
Отаман товариства, інструктор, отаман загону заслужених козаків, голова ради сприяння діяльності можуть скласти Координаційну раду діяльності товариства.

Мова кохання

Кохання мова це квітуча мова лану,
Що лине над степами, над Дніпром.
Як не кохав би – не забудь про маму,
Про рідний дім і про батьківський кров.

Кохання розриває буднів череду,
Заповнює собою все єство.
Не забувай, як гнав колись ти череду,
Крізь куряву в дідусеве село.

Нехай кохання ясним сонцем зігріва
Твою господу і твою родину,
Тож збережи як скарб це світле почуття,
І передай у спадок сину.

Як смак джерельної води на схилах,
Як вітру подих на щоці.
Нехай любов завжди в душі поривах,
Приносить радість в дім тобі.

Сергій ПЄТКОВ

Пригоди Марка та Харка
Бурлескний роман.
Всі книжки про Марка та Харка в одній. Сміх та хороший настрій гарантовані
Результати Всеукраїнського конкурсу серед підлітків «Краще літературне оповідання» 2013-2014 років дивіться тут->
Час для читання ще є (Розумні думки розумних людей)